سه شنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
برگه نخست / فرهنگی-مذهبی / اشخاص برجسته / حسن حجگذار – نویسنده و کارگردان

حسن حجگذار – نویسنده و کارگردان

حسن حجگذار
حسن حجگذار

حسن حج‌گذار از مفاخر و هنرمندان اخلمد، متولد ۱۰ اردیبهشت ۱۳۵۰، در رشته ادبیات نمایشی در اراک تحصیل کرده اند و دوره های تخصصی مختلف نویسندگی و کارگردانی و نیز بازیگری در حوزه هنری را دیده اند.

ایشان فعالیت حرفه ای در حوزه تئاتر را از سال ۱۳۷۰ با استاد سعید تشکری آغاز کرده و پس از ورود به سینما در سال ۱۳۷۴ با فیلم سیتمایی دنیای وارونه (شهریار بحرانی) کار حرفه ای خود را آغاز کرده اند و در حال حاضر در حرفه مدیریت برنامه ریزی فیلم ها و نیز نویسندگی و کارگردانی فیلم فعالیت دارند.

وی عضو کانون دستیاران و برنامه ریزان خانه سینما با شماره نظام سینمایی ۳۳۵پ۱۲۱ هستند.

از سوابق فعالیت های ایشان می توان فیلم های سینمایی و تلویزیونی دنیای وارونه (بحرانی)، پشت پرده‌ی مه (شیخ طادی)، افسانه پوپک طلایی(شجاعی)، فوتبالیست ها(ثقفی)، باشگاه سری(شورجه)، پایان نامه، شکلات داغ و شاباش(کلاهداری)، موشو / مشت بر پوست (عالی پیام/ محنی نسب)، غریبانه (غفاری)، ماه جبین(روح ا.. حجازی)، و چندین سریال و فیلم تلویزیونی را نام برد که در سمت هایی همچون دستیار طراح صحنه، دستیار اول کارگردان، مدیر برنامه ریزی و دستیارکارگردان ایفای نقش داشته اند.

ایشان علاوه بر ساخت چند فیلم کوتاه با عناوین : مرخصی نذری ، سیب، سپاس، و… و چند مستند بلند تلویزیونی، ساخت چند فیلم بلند داستانی را نیز در پرونده کاری خود دارند که برخی عبارتند از آقای عزیز، رونوشت، پرتگاه، سکه و….
از آخرین کارهای ایشان فیلم سینمایی ازدواج ممنوع بعنوان کارگردان و تهیه کنندگی پیمان راد می توان نام برد که هم اکنون در شیراز در حال تولید می باشد.

و اما مژده به شما اخلمدی ها
مجموعه تلویزیونی المپیادی ها در ۲۶ قسمت نوشته فرهاد مهران فر و کارگردانی حسن حجگذار در حال نگارش است و اوایل تابستان در اخلمد، زادگاه این هنرمند کلید خواهد خورد.
حدود ۹۰درصد این سریال در اخلمد و اطراف ساخته خواهد شد و در آن چهره هایی چون سام درخشانی، علیرضا خمسه، رضا رویگری، بهنوش بختیاری، فرامرز قریبیان، علی صادقی و چندین چهره هنری دیگر در لیست مذاکره و رایزنی جهت بازی در این فیلم قرار دارد.

فیلم سینمایی آوانتاژ به کارگردانی این هنرمند نیز جهت شرکت در جشنواره فجر سال جاری در حال نگارش و آماده سازی مقدمات اداری است که برای ایشان آرزوی موفقیت داریم.

درباره Mahmood

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *