سه شنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
برگه نخست / فرهنگی-مذهبی / اشخاص برجسته / صعود نعمت فرخنده به هیمالیا

صعود نعمت فرخنده به هیمالیا

صعود نعمت فرخنده به هیمالیا

نعمت فرخنده، یکی از کوهنوردان حرفه ای اخلمد است که چندین صعود به قله های مرتفع دنیا نیز در کارنامه خود دارد. در ادامه دو عکس از صعود نعمت فرخنده به هیمالیا را مشاهده می کنیم.

کوهنوردی؛ صعود نعمت فرخنده به هیمالیا، قله کورژن وسکایا
صعود نعمت فرخنده به هیمالیا، قله کورژن وسکایا

صعود هیمالیا
قله  کورژن وسکایا
ارتفاع ٧١٠۵ متر

کوهنوردی؛ صعود نعمت فرخنده به هیمالیا، قله لنین
صعود نعمت فرخنده به هیمالیا، قله لنین

صعود هیمالیا
قله  لنین
ارتفاع ٧١٣۴ متر

 

کوهنوردی چیست؟

کوهنوردی ( mountaineering ) که در اروپا Alpinism نامیده می شود ، ورزش ، حرفه یا تفریح صعود یا بالا رفتن از کوه ها می باشد. کوهنوردی شکل خطیر تر پیاده روی در طبیعت است؛ که در آن شخص باید راهپیمایی های طولانی را در ارتفاعات بلند انجام دهد. این فعالیت هوای آزاد با وجود سخت ترین بودن، رضایت بخش ترین هم می باشد.

دلایل زیادی برای مشتاقان به کوهنوردی وجود دارد. این ورزش توانایی ها و مهارت های فرد را به مبارزه می طلبد؛ همچنین راه عالی برای همراه بودن با طبیعت است. کوه نوردان ، کوهنوردی را به عنوان شکلی از آرامش و ورزش هم می یابند. اما معمول ترین هدف افرادی که به کوه نوردی می روند حتی زمانی که این فعالیت شدید و خطرناک هم می تواند باشد، پاداش داشتن چشم اندازی نادر و عالی است که با رسیدن به قله تجربه خواهند کرد.

سه شکل اساسی کوهنوردی وجود دارد که به شرایط مسیر بستگی دارد.
اولین اینها صخره نوردی یا rock-craft است که در بین کوهنوردان آماتور بسیار محبوب است. این شکل از کوه نوردی در بردارنده شیب های صخره ای و بهمن ها می باشد.
شکل دوم کوهنوردی، برف و یخ نوردی یا snow-craft است که بیشتر برای کوه نوردان مجرب است. این نوع کوهنوردی بسیار خطرناک است چون در بردارنده مسیرهای همراه با یخچال های طبیعی است. وسایل مخصوص و آگاهی از شرایط برف و یخ بسیار مهم هستند.
در آخر، کوهنوردی مختلط، مسیر های صخره ای و یخی دو نوع اول را با هم ترکیب می کند و آن راتبدیل به مشکل ترین شکل کوهنوردی می کند. مسیرهای خطرناکی که کوه نورد در این مسیر باید با آن مواجه شود، او را ملزم می سازد که آموزش و تجربه کافی داشته باشد.

با وجود این که جراحات و حوادث در کوهنوردی امری عادی است، با این حال داشتن یک کوه نوردی لذت بخش ممکن می باشد. از طریق آماده سازی ها ، آموزش مناسب ، آمادگی جسمانی خوب می توان از مشکلات اجتناب کرد. همچنین بهترین روش کوهنوردی به صورت گروهی است ، چون به هنگام وقوع حادثه ای غیر منتظره ، فرد می تواند به گروه کمک کند. به علاوه ، تجربه هنوز هم بهترین معلم حتی در کوه نوردی می باشد. به غیر از آن ، پیوستن به گروه های کوهنوردی و خواندن کتاب ها و مقالات کوهنوردی هم برای آغاز ماجرای تان بسیار مفید هستند.

درباره Mahmood

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *